Članstvo

Član društva je lahko vsak državljan Republike Slovenije ali tuj državljan, ki dela pedagoško, raziskovalno in strokovno na področju mikroskopije in mikroanalize, ali je kako drugače povezan z dejavnostjo društva. Pogoji članstva in pravice članov so zapisane natančneje zapisane v statutu. Kdor želi postati član, mora izvršnemu odboru predložiti pristopno izjavo, v kateri izrazi željo postati član društva in se zaveže, da bo deloval v skladu s statutom društva in drugimi predpisi, ki urejajo to področje, ter plačeval članarino.

Navodilo za plačilo članarine (PDF format, 300 kb)

Prijavnica

Prosimo, izpolnite spodnjo pristopno izjavo in jo pošljite na:

kristina.zagar@ijs.si, ali po pošti na Kristina Žagar, Instiut Jožef Stefan, Jamova cesta 39, 1000 Ljubljana

Pristopna izjava (PDF format, 100 kb)
Pristopna izjava (RTF format, 10 kb)

Vabljeni na 3. slovensko posvetovanje mikroskopistov. Dogodek se bo tokrat odvijal v Ankaranu,16. in 17. maja 2019.

ELMINA 2018

V avgustu 2018 je bila organizirana prva konferenca o elektronski mikroskopiji v nanotehnologiji, ELMINA 2018, v Beogradu. Glavni cilj konference je bil povezati znanstvenike, akademike in raziskovalce iz ožjega (Evropa) kot tudi širšega sveta (Amerika, Kanada, Japonska, Izrael, Južna Afrika in Singapur) z namenom deliti izkušnje, nove ideje in seveda zadnje rezultate dela na področju elektronske mikroskopije, ki se uporabljajo v nanoznanosti in nanotehnologiji (fizika, kemija, materiali, geologija, biologija).